راهب بودایی ژاپنی رمان تلفنی می نویسد

Setouchi Jakuchō جاکوچو ستوچی

مشهورترین راهب بودایی ژاپنی برای گسترش آموزه های مذهبی دست به کار نگارشیک رمان تلفنی شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایدرد، این راهب کهنسال 86 ساله قصد دارد تا با نگارش این رمان و انتشار آن رویه جدیدی را از تبلیغ مذهبی بنیاد بگذارد و شمار مخاطبان خود را افزایش دهد.

 چندان هم با دنیای ادبیات و کتاب بیگانه نیست و پیشتر از این با ترجمه متن مذهبی قرن یازدهمی با نام افسانه گنجی (genji monogatari) و نگارش قصه های مذهبی و عبرت آموز بسیار در ادبیات ژاپن چهره ای شناخته شده به شمار می آید.

اینک او تصمیم گرفته تا با انتشار قصه های کوتاهش در عرصه توزیع نسخه های سازگار با تلفنهای همراه از بخت مساعد فروش و استقبال خوب مردم بهره بگیرد. پیشتر از این انتشار نسخه های سازگار با تلفنهای همراه باعث بالارفتن فروش نسخه های کاغذی می شد وعلاقمندان با مطالعه بخشی از این نسخه ها و علاقمندی به آن به سراغ نسخه کاغذی هم می رفتند.

ستوچی انگیزه اش از این حرکت را استفاده از وسیله های موجود برای سرگرمی و ایجاد علاقه به انگاره های مذهبی می داند که "از زندگی همه و به خصوص جوانان حذف شده است. من تازه فهمیده ام که چقدر خواندن کتاب و مطالعه به آن شکلی که ما می شناختیم برای جوانها سخت است. نسل جدید همه چیز را آسان می خواهد و این به خودی خود مشکل حاد و بغرنجی نیست. این یک ویژگی است و ما باید خودمان را با آن منطبق کنیم."

اینک همه محافل ادبی ژاپن منتظرند تا ببینند راهبی که در سال 2006 با ترجمه افسانه گنجی (genji monogatari) به ژاپنی معاصر یک اتفاق ادبی ایجاد کرد در این عرصه نوین و با رسانه جدید چه خواهد کرد.
 

/ 3 نظر / 37 بازدید
Anahita

سلام دوست عزیز وبلاگتونو دیدم سعی میکنم به یاد داشته باشمش خوشحال میشم به کلبه ی کوچک من هم بیای و توی گروه ما عضو بشی منو با نام جدیدتریو و بهترین یاهو گروپ اینترنتی لینک کن و بعد به من اطلا بده تا شما رو لینک کنم گلم با آروزی موفقیت آناهیتا

علی

مطلب خیلی جالبی بود . . . ممنون [لبخند]

مسیح بر کوه زیتون

ای کاش تو ایران میشد یه همچین کاری کرد