چند خبر از ژاپن

باستان‌شناسان به مقبره‌ی مرموز یکی از امپراطوران زن ژاپن گام نهادند

 پس از 32 سال تحقیق، بررسی و استفاده از فن‌آوری‌های مدرن، دانشمندان توانستند به مقبره‌ی مرموز یکی از امپراطوران زن ژاپن راه یابند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باستان‌شناسان ژاپنی همراه 15 دانشمند دیگر، پس از سال‌ها تحقیق و بررسی با استفاده از جدیدترین فن‌آوری‌ها موفق شدند تا به مقبره‌ی مرموز یکی از امپراطورهای زن کشور ژاپن که در سال‌های دور بر این کشور حکومت می‌کرده است، وارد شوند.
از سال 1976 میلادی تلاش‌ها برای ورود به این مقبره‌ی مرموز آغاز شده بودند، تا این‌که روز گذشته و پس از 32 سال بررسی و کاوش، باستان‌شناسان توانستند به مقبره‌ی جینگو (Jingo) که به اعتقاد مورخان، مشهورترین امپراطور زن ژاپن است، راه یابند.
مقبره‌ی جینگو در اواخر قرن چهارم میلادی و اوایل قرن پنجم در زمینی به مساحت 270 متر مربع و در ساختمانی که به‌شکل یک قفل است، بنا شده است.
دو باستان‌شناسی که به این مقبره راه یافته، گفته‌اند که داخل آن، با نوع خاصی از دیوارنگاره‌ها و مجسمه‌های منحصربه‌فرد که تاکنون نمونه‌ی آن‌ها دیده نشده، تزیین شده است. البته تاکنون هیچ عکس یا فیلمی از داخل این مقبره منتشر نشده است.
منبع:ایسنا


ژاپن به وسیله تونل ‪ ۱۲۸‬کیلومتری به کره جنوبی متصل می‌شود

سیاستمداران ژاپنی قصد دارند، با ساخت یک تونل به طول ‪ ۱۲۸‬کیلومتر در زیر دریا، این کشور را به کره‌جنوبی متصل کنند .
 طراحان این پروژه موسوم به "تونل دوستی" سعی دارند با اجرای آن به برقراری روابط دوجانبه ژاپن و کره جنوبی که از سالها پیش رو به تیرگی نهاده، کمک کنند.
منبع: ایرنا


خودکار دیجیتالی سفارش غذای شما را میگیرد 

digitalpen.jpg

زمانیکه به رستوران می روید بعد از انتخاب غذای مورد علاقه تان باید کمی صبر کنید تا خدمتکار سر میز شما بیاید و سفارش غذای انتخابی شما را بگیرد.
شاید هم در برخی از موارد شما مجبور به حرکت کردن بر روی صندلی , سرفه زدن و ...می شوید تا بتوانید کمی جلب توجه کرده و خدمتکار را حاضر کنید.
اما اکنون دیگر نیاز نیست تا برای صدا زدن خدمتکار از حرکات آکرو باتیک استفاده کنید .
به کمک این خودکار دیجیتالی که ساخت یک شرکت ژاپنی است غذای مورد غذاقه تان را از منو اسکن کرده و آن را به صورت wireless به یک سیستم مرکزی که مسئول دریافت سفارش غدا است بفرستید.
 این محصول که Deli-Touch  نام دارد اکنون با قیمت 418$ قابل اجاره کردن است.
هر ست شامل 30 عدد خودکار دیجیتال است و می تواند رستوران شما را مجهز به تکنولوژی روز کرده و از نیروی انسانی نیز بکاهد.
منبع: نارنجی


 با موس میز کار خود را جارو کنید 

vacuummouse.jpg
من نمی دانم که چرا اینقدر این شرکت های ژاپنی علاقمند به ترکیب کردن وسایل مختلف هستند؟
به نظر شما چه ارتباطی می تواند بین یک mouse  کامپیوتر و یک جارو برقی کوچک باشد؟!
اخیرا یک شرکت سازنده موس در ژاپن اقدام به ساخت یک عدد موس کرده که می توان از آن به عنوان یک جارو برقی کوچک جهت پاک کردن خورده های غذا, کاغذ,... از روی میز کار  نیز استفاده کرد.
همیشه توصیه می شود که موس کامپیوتر خود را در تمیز ترین جای ممکن بر روی میز کار خود قرار دهید تا بتوانید از حداکثر طول عمر مفید آن بهره بگیرید ولی با وجود این محصول برایمان ثابت شد که اگر جای تمیزی بر روی میز کارمان هم پیدا نکردیم اشکالی ندارد!
شما می توانید با قیمت 19$ این هدیه بهداشتی را برای دوستتان که عادت به خوردن چیپس در ضمن کار کردن دارد  خریداری کرده و او را خوشحال و با نظافت کنید!
 منبع: نارنجی


بخاری خانگی با نمایشگر LCD 

fireplace.jpg

استفاده از شومینه باآتش قشنگ هیزم هایش خیلی وقت ها تبدیل به  بهترین تزئین منازلمان شده.
اما آیا حالا دوست دارید که شومینه خود را به روز کنید. البته این به روز رسانی با کمی تغییر انجام خواهد شد.
 یک شرکت ژاپنی به فکر ساخت نوعی بخاری خانگی به همراه نمایشگر LCD افتاده است.
احتمالا این بخاری با برق کار خواهد کرد و در ضمن روشن بودنش تصویر سوختن هیزم و شعله های قرمز رنگ زیبای آتش را پخش خواهد کرد.
خانم های باسلیقه می توانند تنها با پرداخت 241 $  گرمای زیبا را به همراه تکنولوژی روز به خانه خود دعوت کنند.
 منبع: نارنجی


 

/ 0 نظر / 37 بازدید