ژاپن؛ یک گام تا تولید سیگار بدون نیکوتین!

آفتاب: محققان ژاپنی روز پنج شنبه اعلام کردند ژنی را کشف کردند که عامل وجود نیکوتین در برگ‌های گیاه تنباکو است و این می‌تواند به آنها در تولید سیگارهای بدون نیکوتین کمک کند.
 به گزارش سرویس بین‌الملل آفتاب، یکی از محققان اعلام کرد: «می‌دانیم که تنباکو در ریشه‌های خود که سپس به برگ‌های آن انتقال پیدا می‌کند دارای نیکوتین است اما این اولین بار است که ژن عامل این انتقال شناسایی شده است».
کارشناسان موسسه تحقیقات دانشگاه کیوتو اعلام کردند نام این ژن را Nt-JAT1 گذاشته‌اند.
گروه محققان ژاپنی در بیانیه‌ای اعلام کرد کشف آنها امکان تولید تنباکوی بدون نیکوتین را ایجاد می‌کند.
یکی از محققان گفت: «این کشف باعث می‌شود اعتیاد سیگاری‌ها به نیکوتین بدون نیاز به مواد ضد تنباکو از بین برود».
پروفسور یازاکی، یکی از اعضای گروه تحقیق اعلام کرد: «کشف این ژن باعث ایجاد پیشرفت‌هایی در زمینه‌های پزشکی و کشاورزی نیز خواهد شد».
سیگارهای با نیکوتین پایین احتمالا خوب فروش نروند. آثار روانی تنباکو ناشی از نیکوتین است و نیکوتین مولکولی است که به خانواده گیاهان آلکالیوئید تعلق دارد.
بسیاری از آلکالوئید‌ها در درمان بیماری سرطان ریه و سینه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
محققان اعلام کردند با استفاده از ژن کشف شده که عامل وجود نیکوتین در برگهای تنباکو است می‌توان میزان نیکوتین در آلکالوئید‌های مفید برای درمان بیماری‌ها را افزایش داد.
پروفسور «یازاکی» افزود: «احتمالا چندین ژن دیگر در انتقال نیکوتین در تنباکو تاثیر گذار هستند اما تحققات همچنان ادامه دارد و پایان نیافته است».

/ 3 نظر / 88 بازدید
زهره سعیدیان

سلام مطالب خیلی جالب و جدیدی [دست] ارائه کردید اگر مایل به تبادل لینک با من هستید خبرم کنیدخوشحال میشم[نیشخند] موفق باشید[گل]

دکتر فرهاد زارعی قنواتی

سلام از وبلاگ زیبای شما بازدید کردیم مطالب شما را خواندیم و از آنها استفاده نمودیم به ما هم سر بزنید نظر دهید تا از تجربیات شما استفاده کنیم تبادل لینک موجب افتخار است با آرزوی موفقیت

vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay khodaro shokr harcheghad bekhaym mitoonim cigar bekeshim.daste goleshon dard nakone