گفت و گوی احمدی نژاد با تلویزیون ژاپن/ زوج دوچرخه سوار ایرانی در ژاپن

گفت و گوی احمدی نژاد با تلویزیون ژاپن
NHK WORLD 2008رییس جمهور ایران با بیان این که برای تهران انتخاب "باراک اوباما" و یا " جان مک کین" به عنوان رییس جمهور آمریکا تفاوتی ندارد، از دولت آمریکا خواست تا به طور موثری از سیاست های خصومت آمیز علیه ایران دست بردارد و سیاست های خود را نیز در این زمینه تغییر دهد.
ایرنا: رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: درصورتی که آمریکا از سیاست های خصومت آمیزش علیه ایران دست ب
ردارد، تهران آماده گفت و گو با این کشور است.
دکتر محمود احمدی نژاد این مطلب را در مصاحبه اختصاصی
با تلویزیون سراسری ژاپن (ان.اچ.کی) اعلام کرد.
بر اساس این گزارش ، رییس جمهور ایران همچنین به آمریکا توصیه کرد که دست از مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر بردارد و در عوض به حل مشکلات داخلی خود بپردازد.
احمدی نژاد در این مصاحبه خاطرنشان کرد که اگر آمریکا از سیاست های خصومت آمیز خود علیه ایران که در طی 30 سال گذشته همواره ادامه داشته است ، دست بردارد ، تهران آماده گفت و گو با این کشور آن هم بر اساس درک متقابل است.
رییس جمهور ایران با بیان این که برای تهران انتخاب "باراک اوباما" و یا " جان مک کین" به عنوان رییس جمهور آمریکا تفاوتی ندارد، از دولت آم
ریکا خواست تا به طور موثری از سیاست های خصومت آمیز علیه ایران دست بردارد و سیاست های خود را نیز در این زمینه تغییر دهد.
احمدی نژاد همچنین با اشاره به این که ایران و ژاپن دو کشور دارای فرهنگ مشترک و دیگر ارزشها هستند، خواستار تقویت سطح روابط میان دو کشور شد.
رییس جمهور ایران در عین حال گفت: اگر ژاپن خواستار تقویت روابط با ایران است ، دولت این کشور باید خود بدون تاثیر دیدگاه دیگر کشورها در این زمینه تصمیم گیری کند.
ان.اچ.کی، گزارش داد: رییس جمهور ایران در این مصاحبه تلویحا اشاره کرد که ژاپن باید مشخص کند ، آیا در زمینه تعلیق غنی سازی اورانیوم و افزایش احتمالی تحریم ها علیه این کشور با آمریکا همراه خواهد بود ، یا خیر؟

 زوج دوچرخه سوار ایرانی وارد ژاپن شدند
توکیو- زوج جوان دوچرخه سوار ایرانی در ادامه سفر به دور دنیا روز پنجشنبه از طریق ونکور کانادا، وارد توکیو، پایتخت ژاپن شدند.

    "سمیه یوسفی" و "جعفر ادریسی" پس از ورود به ژاپن به خبرنگار ایرنا، گفتند: آنها در این سفر دور دنیا که از 18 ماه پیش آغاز شده است، با شعار برقراری صلح در جهان و حفظ طبیعت، قصد دارند در مجموع 20 هزار کیلومتر را در دور دنیا با دوچرخه رکاب بزنند.
آنها با بیان این که تاکنون با عبور از جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، یونان، ایتالیا، فرانسه، بلژیک، آلمان، هلند، کانادا و آمریکا، در مجموع 12هزار کیلومتر رکاب زده اند، اعلام کردند: در نظر دارند تا با عبور از کشورهای ژاپن، کره جنوبی، چین، نپال ، هند و پاکستان و رکاب زدن هشت هزار کیلومتر دیگر به ایران بازگردند.
ادریسی گفت: آنها در جریان سفر خود به ژاپن امروز توکیو را به مقصد شهرهای هیروشیما و ناگاساکی ترک می کنند و در نظر دارند تا در طی حدود یک و نیم ماه آینده از این شهرها دیدار کنند و پیام صلح و دوستی خود را به مخاطبان ژاپنی انتقال دهند.
به گفته وی آنها درنظر دارند تا در مسیر حرکت خود به هیروشیما و در بازدید از مراکز علمی و فرهنگی شهرهای مختلف و گفت و گو با دانش آموزان، دانشجویان و اساتید ژاپنی و ارایه فیلمهایی به معرفی ایران، ایرانیان و فرهنگی غنی ایرانی بپردازند.
وی با بیان این که در مدت سفر 18 ماهه خود به کشورهای مختلف تاکنون 47 درخت با عناوین مختلف از جمله صلح، دوستی و نزدیکی ملل به یکدیگر در این کشورها کاشته اند ، اضافه کرد: آنها در نظر دارند تا درختی نیز به رسم یادبود در شهر هیروشیما ، از جمله شهرهای ژاپنی که در اواخر جنگ جهانی دوم مورد حمله اتمی آمریکا قرار گرفته است بکارند.
این زوج جوان دوچرخه سوار امروز به همراه "محمد علی سرمدی" کاردار و "سیدمحمد آیت اللهی" مسئول فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با حضور در شهرداری میناتوکو ، که بیش از 75 سفارتخانه خارجی در این منطقه قرار دارد، دیدار و گفت و گو کردند.
سرمدی در این دیدار توضیحاتی درباره سفر این زوج ایرانی و دلایل انتخاب شهرهای هیروشیما و ناگاساکی از سوی این زوج برای عبور از آنها را برای شهردار میناتوکو تشریح کرد و گفت: هیروشیما و ناگاساکی دو شهری هستند که همانند برخی شهرهای ایران مورد حمله تسلیحات کشتار جمعی قرار گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: این زوج ایرانی همانند تمامی ایرانیان، مخالف تسلیحات کشتار جمعی بوده و طرفدار محیط زیست و حفاظت از آن از سوی تمامی ملل هستند.
وی اظهارداشت: این زوج ایرانی در جریان سفر به هیروشیما و ناگاساکی درنظر دارند تا با قربانیان حمله اتمی آمریکا به این شهرها ابراز همدردی کنند و برای روح این قربانیان ادای احترام کنند./ 0 نظر / 39 بازدید