ترجمه و تنظیم: سید آیت حسینی

یو درویش

یو درویش (فرید درویش صفت) از مطرح‌ترین بازیکنان بیس‌بال کشور ژاپن، از پدری ایرانی و مادری ژاپنی در سال 1986 در اوساکا متولد شده است.

بیس‌بال از دیرباز محبوب‌ترین  ورزش کشور ژاپن بوده و بازیکنان بزرگ آن همواره مورد توجه و ستایش ورزش‌دوستان ژاپنی بوده اند.

پدر او، فرزاد درویش صفت از بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال ایران است که با مادرش ایوکو در اواخر دهه 1970 در آمریکا هنگام تحصیل در یک دانشکده هنر در سنت پیترزبورگ، فلوریدا آشنا شدند.

 

یو درویشدرویش در 19 سالگی جوان‌ترین بازیکنی نام گرفت که به رکورد قرارداد 200 میلیون ین رسیده است و توجه همگان را به خود جلب کرد.

وی هم‌اکنون در سن 21 سالگی عضو تیم ملی ژاپن و از بازیکنان حاضر در المپیک پکن است.

درویش با ۱۹۶ سانتی متر قد از بازیکنان تیم هام فایترز ژاپن است.

نقش درویش درزمین، پرتاب توپ است  که شتاب ، نیرو و تکنیک‌ توپ‌های پرتابی او در ژاپن زبانزد دوستداران ورزش بیس‌ بال است.

 

در سال ۲۰۰۷ نشان"ساوامورا ایجی" که یکی از بزرگترین نشان‌ها برای ستایش از یک ورزشکار بیس بال در ژاپن است، به یو درویش داده شد.

 

پدر و مادر یو درویش

 

 

 

درویش در آگوست 2007 با سائه ‌کو بازیگر جوان و مشهور ژاپنی ازدواج کرد و در مارس 2007 صاحب فرزند پسری شد.

 تا چند سال پیش دورگه‌های ژاپنی از محبوبیت واقعی زیادی در ژاپن برخوردار نبودند و به دلیل اهمیت نژاد خالص در ژاپن، مشکلات بسیاری بر سر راه پیشرفت آنها قرار داشت. اما درویش با موفقیت‌های بسیاری که کسب کرده و با تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین چهره‌های کشور ژاپن، برای تمام دورگه‌های ژاپنی به نمادی از موفقیت و پذیرفته شدن در جامعه جدید ژاپن تبدیل شده است.

 

همچنین خبرگزاری فارس در این باره نوشت:

یک جوان ایرانی در مسابقات بیس بال المپیک 2008 پکن با تیم بیس بال ژاپن به میدان می‌رود. یو درویش، بازیکن ایرانی- ژاپنی تیم بیس بال ژاپن در المپیک پکن حضور یافته است.

 

 

یو درویش

به گزارش فارس ، یو درویش ، فرزند پدری ایرانی و مادری ژاپنی است که در آمریکا به دنیا آمده و پس از حضور در تیم های دانشگاهی، یکی از بزرگترین ستارگان این تیم محسوب می شود.


یو درویش تا سال گذشته دارای دو ملیت ایرانی و ژاپنی بود که با حضور در تیم ملی ژاپن، وی به عنوان بازیکن این تیم محسوب می شود.


این بازیکن 21 ساله هفته گذشته به عنوان یکی از 10 عضو تیم ژاپن برگزیده شد تا در کنار هم تیمی‌هایش رویای حضور در مرحله نهایی المپیک و کسب مدال را تحقق ببخشد.


درویش با 196 سانتی متر قد عضو تیم هام فایترز ژاپن است. نقش درویش درزمین پرتاب توپ می‌باشد که شتاب ، نیرو و تکنیک‌های توپ‌های پرتابی او در ژاپن زبانزد دوستداران ورزش بیس بال،محبوبترین ورزش در میان مردم ژاپن است.


در سال 2007 نشان"ساوامورا ایجی" که یکی از بزرگترین نشان‌ها برای ستایش یک ورزشکار بیس بال در ژاپن است، به یو درویش داده شد.


در تاریخ ورزش بیس بال ژاپن، درویش 21ساله پنجمین بازیکن بیس بال است که موفق می‌شود، پس از سه سال ورود به جهان حرفه‌ای ورزش بیس بال، چنین نشان بزرگی را دریافت کند.